MADISON Packaging dostarcza opakowania tekturowe i kartony zarówno z tektury falistej, jak i z tektury litej – wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.

Nadruki na opakowaniach z tektury falistej oraz tektury litej wykonujemy aż trzema sposobami: nadrukiem flexograficznym, nadrukiem offsetowym oraz nadrukiem cyfrowym.

Główną różnicą pomiędzy tekturą falistą, a tekturą litą jest fakt, że tektura falista ma co najmniej dwie warstwy papieru, natomiast tektura lita ma tylko jedną warstwę.

Tektura falista może być wielowarstwowa. Wyróżniamy tekturę 2, 3, 5 i 7-warstwową. Rodzaje fal występujące w opakowaniach stworzonych z tektury falistej, to fala B, fala C, fala E, fala EB, fala BC.

Dobierając odpowiedni rodzaj tektury falistej należy skupić się głównie na jej gramaturze oraz parametrze ECT.

Kolejną cechą tektury falistej jest jej kolor – tektura brązowa (szara) oraz tektura biała.

Z wyglądu tekturę falistą można porównać np. do harmonijki.

Opakowania i kartony wykonane z tektury falistej wyróżniają się wytrzymałością, a zarazem swoją lekkością. Tektura falista jest idealna do zabezpieczania produktów. Opakowania tekturowe i kartony z tektury falistej znajdują swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym, budowlanym, meblowym itd.

Z tektury falitej wykonywane są przekładki oraz narożniki dla zabezpieczania palet. Warto wspomnieć, że tektura falista i opakowania tekturowe oraz kartony z niej wykonane są stosunkowe niedrogie, a także przyjazne środowisku.

Tektura lita przeznaczona jest dla produktów, których opakowania mają głównie przykuć uwagę swoją estetyką, a także w transporcie do zabezpieczenia towarów.

Dobierając odpowiedni rodzaj tektury litej należy skupić się głównie na jej gramaturze.

Opakowania i kartony wykonane z tektury litej wyróżniają się sztywnością i wytrzymałością, a zarazem swoją płaskością. Tektura lita powlekana ma dużą odporność na wilgoć i tłuszcz, dzięki temu doskonale nadaje się na tacki tekturowe oraz inne opakowania dla branży spożywczej, szczególnie cukiernictwa, dla opakowań na kosmetyki, farmaceutyki, elektronikę itp.

Z tektury litej wykonywane są także kątowniki do zabezpieczania palet.

Dodatkowo ilość produkowanych opakowań z tektury litej i kartonów można bardziej elastycznie dostosować pod względem minimalnych ilości. Minimum produkcyjne dla tektury falistej zazwyczaj wymaga więcej surowca.


Niezaprzeczalnym atutem tektury litej jest przeznaczenie do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Jedzenie na wynos jest pakowane w ekonomiczne, a zarazem estetyczne pudełka z tektury.

Tektura lita i opakowania tekturowe z niej wykonywane są przyjazne środowisku.

Nasze opakowania tekturowe i kartony, a także rodzaj tektury, dostosowane do potrzeb Klienta, po prostu: „szyte na miarę”.

Jesteś zainteresowany zakupem opakowań tekturowych lub kartonów? Napisz lub zadzwoń do nas!